ALP GES ITA CH F I

Tabula Peutingeriana - sectio III 3 m (2b3)  

▴ III 3 o
III m 2 ◂ grid map 2b3 ▸ III m 4
▾ III 3 u

< Littera A >

Albenтımıllo. xvı.AlbentimilloAlbintimilium
locvs  III 3 m 
ITA
 
I
Ventimiglia  
R. Talbert: Albe[- ? - ]+imillo 2B3 #849
K. Miller: Albentimillo 235
F.C. Scheyb: * II.E.F
Axımam. vıııı.AximamAxima, Forum Claudii Ceutronum
locvs  III 3 m 
ALP
 
F
Aime  
RC
IV26 Amiman
div. gr.
PT: Ἄξιμα
R. Talbert: Axvnam 2B3 #965
K. Miller: Aximam 138
F.C. Scheyb: Aximam II.B

< Littera B >

BAGITEӇӇI. BAGITENNIVagienni
gens  III 3 m 
div. lat.
IB 555,11: Byrigantum
R. Talbert: * 2B3 #2895
K. Miller: * 381
F.C. Scheyb: * II.F
Bergınтrum. xıı.Bergintrum
locvs  III 3 m 
ALP
 
F
Bourg-Saint-Maurice  
R. Talbert: Bergintrvm 2B3 #966
K. Miller: * 138
F.C. Scheyb: * II.B
Brıganтıone. vı.Brigantione
locvs  III 3 m 
ALP
 
F
Briançon  
R. Talbert: * 2B3 #825
K. Miller: * 228,102
F.C. Scheyb: Brigantione in alpe Cottia II.B

< Littera C >

coſta Bellene. [ ]Co(st)a BelleneCosta Balenae
locvs  III 3 m 
ITA
 
I
Riva Ligure  
R. Talbert: Costa Bellene 2B3 #850
K. Miller: * 235
F.C. Scheyb: * II.F
COTÍ́J́́. RЕGӇVΜ. COTII REGNVM
regio  III 3 m 
R. Talbert: * 2B3 #2892
K. Miller: * 141
F.C. Scheyb: COTII.REGNVM II.B

< Littera F >

Flꝰ Padus. Fl(uvius) Padus
flvmen #10A III 3 m 
I
Po
R. Talbert: Fl. Padvs 2B3-4B1 #3305
K. Miller: * 386
F.C. Scheyb: Fl. Padus II.B
Flꝰ. Vaʀvм. Fl(uvius) Varum
flvmen #11B III 3 m 
I
R. Talbert: Fl. Varvm 2B3 #3316
K. Miller: * 142
F.C. Scheyb: Fl. Varum II.E
Flꝰ. vvlpıs. Fl(uvius) Vulpis
flvmen #11A III 3 m 
I
Vesubia
R. Talbert: Fl. Vvlpis 2B3 #3315
K. Miller: * 383
F.C. Scheyb: Fl. Vulpis II.E

< Littera G >

Gadaone. vııı.GadaoneGaesao
locvs  III 3 m 
ALP
 
I
div. lat.
IB 556,2: Gesdaone
R. Talbert: * 2B3 #826
K. Miller: * 229
F.C. Scheyb: Ga-ne II.C Gaucone
Gemenello. vıııı.GemenelloCemenelum
locvs  III 3 m 
ALP
 
F
Cimiez  
R. Talbert: * 2B3 #847
K. Miller: * 234
F.C. Scheyb: * II.E

< Littera I >

ın alpecoттıa. v.In Alpe Cottia
locvs  III 3 m 
ALP
 
F
~Montgenèvre  
RC
IV27 Alcacothin
div. lat.
CIL XI 3283: Summasalpes
R. Talbert: IN alpecottia 2B3 #817
K. Miller: * 229
F.C. Scheyb: * II.B
In alpegraıa. vı.In AlpegraiaIn Alpe Graia
locvs  III 3 m 
ALP
 
F
Petit-Saint-Bernard  
R. Talbert: * 2B3 #967
K. Miller: * 138
F.C. Scheyb: In alpe graia II.C
ın alpe Μarıтıma. vıııı.In Alpe Maritima
locvs  III 3 m 
ALP
 
F
La Turbie  
R. Talbert: * 2B3 #848
K. Miller: * 235
F.C. Scheyb: * II.E bis

< Littera L >

LIGVRIA. LIGVRIA
regio  III 3 m 
- IV 1 m 
R. Talbert: * 2B3-3B1 #2901
K. Miller: * 379
F.C. Scheyb: * II.E.F III.D
Luco Boramnı. xv.Luco BoramniLucus Bormani
locvs  III 3 m 
ITA
 
I
Diano Marina  
R. Talbert: Lvco Boramni 2B3 #851
K. Miller: * 235
F.C. Scheyb: * II.F

< Littera N >

ӇABVRӇI. NABVRNI
gens  III 3 
/4 m 
R. Talbert: * 2B3 #2893
K. Miller: * 382
F.C. Scheyb: * II.C
ӇAӇTVAӇI. NANTVANI
gens  III 3 m 
R. Talbert: * 2B3 #2894
K. Miller: * 381
F.C. Scheyb: * II.B.C

< Littera O >

Octoduro. xxv.OctoduroOctodurum
locvs  III 3 m 
ALP
 
CH
Martigny  
R. Talbert: Octodvro 2B3 #953
K. Miller: * 75
F.C. Scheyb: * II.C

< Littera P >

Pennolucos. xıııı.Pennolucos
locvs  III 3 m 
ALP
 
CH
Villeneuve  
R. Talbert: Pennolvcos 2B3 #951
K. Miller: * 74
F.C. Scheyb: * II.B

< Littera R >

RAVRACI. RAVRACI
gens  III 3 m 
R. Talbert: * 2B3 #2891
K. Miller: * 138
F.C. Scheyb: * II.B

< Littera T >

Tarnaıas. xıı.Tarnaias
locvs  III 3 m 
ALP
 
CH
Massongex  
R. Talbert: * 2B3 #952
K. Miller: * 75
F.C. Scheyb: * II.B

< Littera V >

vaʀvм vı.VarumVarus fl.
locvs  III 3 m 
ALP
 
F
Colomars  
R. Talbert: Varvm 2B3 #846
K. Miller: * 234
F.C. Scheyb: * II.E
vıvısco. vıııı.Vivisco
locvs  III 3 m 
GES
 
CH
Vevey  
R. Talbert: * 2B3 #946
K. Miller: * 74
F.C. Scheyb: * II.B
Vide ad hanc paginam:  !  A B C  D   E  F G  H  I  J   K  L  M  N O P  Q  R  S  T  U  V  W   X   Y   Z